Earth nature field

Worek transportowy 72L z suwakiem bocznym

Sprzęt używany podczas eksplorowania. Opisy, instrukcje, opinie, uwagi, porady...
Awatar użytkownika
Rossomak
Posty: 204
Rejestracja: 07 lut 2018, 15:16

Worek transportowy 72L z suwakiem bocznym

Post autor: Rossomak »

Worek transportowy z suwakiem bocznym jest bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznego szpejwora. Nie jest to wór typowo pod jaskinie z ciasnymi przeciskami ale jego cechy użytkowe powodują że bardzo dobrze nadaje się do podziemnych aktywności. Worek ten polecił mi WPR :)

_00001ESP_16.jpg
_00001ESP_16.jpg (392.66 KiB) Przejrzano 16684 razy

Zalety:
1) Jest wygodny - ma poduszki na plecach i wygodne szelki z regulacją
2) Ma zamykaną na zamek wewnętrzną kieszonkę która mieści dość dużo
3) od góry ma nie tylko ściągacz ale też jest zawijany i spinany klamrą
4) Ma w środku wszytą klapę żeby nie uciekały drobne szepeje z niego
5) Ma suwak który faktycznie mega upraszcza dostawanie się do gratów w worze.
6) Projektował go koleś który dużo siedział/siedzi na sznurkach co widać - wygodny uchwyt do podczepiania pod tyłek lub na lonże worka (tak że jest naprawdę PIONOWO), trzy uchwyty do podnoszenia worka (jeden na plecach, jeden z przodu, jeden na dole)
7) jest solidnym -serio solidny i to na tyle że nie boje się targać w nim szpeju foto za ciężkie pieniądze
8) Kilka fajnych patentów - ma przeźroczystą kieszonkę na ID, odblaskowy pasek na dole dookoła, wszyta trzyoczkowa szpejarka

Wady? W zasadzie tylko jedna która wynika z w/w przewag tego worka nad typowym "szpejworem" w wersji minimalistycznej - taśmy, zamek, poduszki i obszycia, szpejarka, oczywiście łapią błocko. Gdyby ich nie było ten produkt jednak nie różniłby się niczym od zwykłych szpejworów. A tak mamy 72L na serio komfortowe przenoszenie szpeju.

Cena wynosi 180zł za wersję z suwakiem. To nie jest mało ale i tak o prawie 1/3-1/2 taniej niż za podobne produkt Beala i PETZLA.

Strona i sklep producenta: http://www.worektransportowy.pl/
worek.jpg
worek.jpg (439.09 KiB) Przejrzano 16681 razy
Reasumując:
Osobiście jestem z tego worka zadowolony, jest on bardzo wygodny w przenoszeniu szpeju i użytkowaniu. Jest to przemyślana i wytrzymała konstrukcja którą mogę z czystym sumieniem polecić w sumie wszystkim poza grotołazami którzy robią mega ciasne przeciski. Na razie po jednym wypadzie z tym worem już wiem że to był dobry zakup ponieważ wygodnie przenosiłem w tym worku całkiem sporo szpeju (dwa statywy foto, lustrzankę w dużym pokrowcu, termos, żarcie, kołczan parwilności z dodatkowym światłem, i zrolowaną kurtkę (Snugpack) w pokrowcu) na typowej eksploracyjnej akcji. Polecam.
Rossomak z sztolniefora.pl -ten sam ale inny!
szczuraz
Posty: 10
Rejestracja: 11 paź 2017, 19:55
Lokalizacja: Wrocław

Worek transportowy 72L z suwakiem bocznym

Post autor: szczuraz »

Mógłbyś wrzucić zdjęcie wnętrza? Producent nie udostępnił na stronie.
Awatar użytkownika
Rossomak
Posty: 204
Rejestracja: 07 lut 2018, 15:16

Worek transportowy 72L z suwakiem bocznym

Post autor: Rossomak »

Proszę:
ddd — kopia.jpg
ddd — kopia.jpg (259.52 KiB) Przejrzano 16637 razy
xxx — kopia.jpg
xxx — kopia.jpg (262.08 KiB) Przejrzano 16637 razy
foty robione byle czym
Rossomak z sztolniefora.pl -ten sam ale inny!
szczuraz
Posty: 10
Rejestracja: 11 paź 2017, 19:55
Lokalizacja: Wrocław

Worek transportowy 72L z suwakiem bocznym

Post autor: szczuraz »

Nie ważne że byle czym, ważne że widać środek. Dziękuję.

Mógłbyś mi jeszcze napisać jak wygląda temat przelewania? Można śmiało wrzucać lustrzankę?
Awatar użytkownika
Rossomak
Posty: 204
Rejestracja: 07 lut 2018, 15:16

Worek transportowy 72L z suwakiem bocznym

Post autor: Rossomak »

Ja swoje lustro, z tym że w pokrowcu, śmiało wrzucam do worka. Ma on rolowaną górę jak worki żeglarskie więc tamtędy nie ma prawa przeciec. Oczywiście zamek po dłuższym czasie puści, szwy też ale jak prałem dziada w wannie i go zanurzyłem na próbę to nie puścił od razu - tj jak wpadnie zrolowany i zapięty w wodę i wyjmiesz go w ciągu kilku sekund to powinno być ok.
Rossomak z sztolniefora.pl -ten sam ale inny!
szczuraz
Posty: 10
Rejestracja: 11 paź 2017, 19:55
Lokalizacja: Wrocław

Worek transportowy 72L z suwakiem bocznym

Post autor: szczuraz »

Dzięki za info.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt eksploracyjny”