[Wałbrzych] Upadowa na terenie kopalni Maria

Kopalnie na obszarze Wałbrzycha
valarhael

Post autor: valarhael » 13 sie 2017, 9:25

Stara, zasypana upadowa w bardzo złym stanie, nad Sobięcinką na terenie dawnej kopalni Maria. Wejście tylko dołem przez korytarz techniczny i po zardzewiałej drabince 5 m szybikiem. W szybiku i upadowej panuje wysokie stężenie CO2. Jakby się komuś chciało to wylot upadowej łatwo odkopać, jest w centrum parowu znajdującego się nad wejściem do korytarza.

Obrazek

Upadowa
Obrazek

Korytarz techniczny
Obrazek

Szybik
Obrazek

Aust

Post autor: Aust » 13 sie 2017, 9:26

Cześć, czy wejście jest do tego korytarza technicznego jest obecnie za galerią Victoria tuż przy korycie potoku? A na niewielkim betonowym portalu wejściowym widnieje data 195 ileś tam? :)

valarhael

Post autor: valarhael » 13 sie 2017, 9:26

To i tak stara, nowa nie jest :)
A 195 ileś zmienię dłutem na 185 coś :D

Aust

Post autor: Aust » 13 sie 2017, 9:26

Nie no wiadomo że stara, wspomniałem o tym tylko bo chciałem się upewnić czy to to miejsce bo data jest charakterystyczna :wink: Wiem gdzie to ale jakoś nigdy nie było okazji żeby wejść do środka, fajnie ze tam wlazłeś ;) Swoją drogą ciekawy obiekt, ciekawe jakie jest jego przeznaczenie...

valarhael

Post autor: valarhael » 13 sie 2017, 9:26

No, prawdę mówiąc to zdjęcie samej upadowej zrobiłem wychylając się z tej przerdzewiałej drabinki, do środka się nie wczołgiwałem, te stropnice w każdej chwili mogą spaść na głowę, poza tym za dużo dwutlenku węgla, aż gorąco się robi w uszach, więc głowy nie daję że upadowa nie rozgałęzia się gdzieś dalej. Wylot na pewno ma zasypany, tak jak naszkicowałem, ale być może są tam jakieś rozwidlenia, choć wątpię bo to w hałdzie drążone i nie ma wentylacji. Długość korytarza ok. 70 m

vgw

Post autor: vgw » 04 cze 2018, 6:51

a moze ktos naszkicowac to miejsce na planie ? ( zalaczniki nie sa dostepne )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wałbrzych”