Earth nature field

Ładowarka Fenix ARE C1+

Sprzęt oświetleniowy produkowany przez firmę Fenix
Awatar użytkownika
Rossomak
Posty: 204
Rejestracja: 07 lut 2018, 15:16

Ładowarka Fenix ARE C1+

Post autor: Rossomak »

Ponieważ mam dość dużo ogniwek 18650 a lampka rowerowa BC30 (z której korzystam najczęściej) nie ma opcji ładowania przez micro USB kupiłem ładowarkę Fenix ARE C1+.
Za tym wyborem nie stały żadne konkretne przesłanki.
Original-Fenix-ARE-C1-Intelligent-Battery-Charger-Support-AC-DC-Charging-2-Slots-Smart-Charger-for.jpg
Original-Fenix-ARE-C1-Intelligent-Battery-Charger-Support-AC-DC-Charging-2-Slots-Smart-Charger-for.jpg (103.99 KiB) Przejrzano 12186 razy
Ma dwa porty gdzie możemy ładować różne ogniwka. Kopiując z lenistwa opis producenta:
Po włożeniu do ładowarki akumulatorów i podłączeniu jej do prądu, na wyświetlaczu LCD pojawią się informacje mówiące o rodzaju ładowanego w danym porcie ogniwie, napięcie oraz graficzna wizualizacja poziomu ich naładowania. Oba kanały są sterowane przez dwa osobne przyciski. Każdorazowe pojedyncze naciśnięcie przycisku wyświetli informacje o napięciu baterii, następnie jaki jest prąd ładowania oraz ile wyniesie czas ładowania. Dłuższe przytrzymanie przycisku wyłączy wyświetlacz LCD. Ponowne pojedyncze kliknięci uruchomi wyświetlacz.

Zaawansowany system zabezpieczeń sprawia, że ARE-C1 PLUS jest wyjątkowo bezpieczną ładowarką. Posiada układ chroniący przed przeładowaniem akumulatorów, monitoring temperatury oraz zabezpieczenie przed odwrotnym umieszczeniem ogniw.


Mam od ponad roku, używam kilka razy w miesiącu, jestem zadowolony. Koszt to 100zł + 16zł za drugi kabel zasilający który pozwala na ładowanie w samochodzie z gniazda zapalniczki.
Rossomak z sztolniefora.pl -ten sam ale inny!

Wróć do „Stajnia Fenix”